Projektowanie wnętrz w Brodnicy

Jak zaprojektować wymarzone wnętrze? Kiedy rozpocząć projektowanie z Architektem Wnętrz?

Odpowiedź na pierwsze pytanie zależy od tego czy potrafimy projektować wnętrza, znamy się na zasadach doboru materiałów i możliwościach modyfikacji układu funkcjonalnego. Jeśli tak wystarczy dobry projekt z wizualizacjami i możemy uruchamiać prace remontowe. Jeśli jednak wydaje się nam, że praca architekta wnętrz jest prosta, a nie mamy doświadczenia w tyk zakresie .. zdecydowanie polecamy konsultację z doświadczonym i licencjonowanym projektantem.

Co zyskujemy projektując z Architektem Wnętrz?

Oszczędzamy czas, to najcenniejsze co mamy.. Projekt, poszukiwanie materiałów, konsultacje z dostawcami, porównanie cen, dokumentacja dla ekipy remontowej to niektóre z wielu czynności wchodzących w skład projektu wnętrz. Pracując z Projektantem otrzymujemy zbiorcze zestawienia i koncentrujemy się na decyzji która koncepcję wybrać, a pozostały czas wykorzystujemy według własnego uznania.

Oszczędzamy pieniądze, niemożliwe? A jednak, fakt płacimy Architektowi Wnętrz, ale ustalamy z nim budżet, i otrzymujemy zestawienia materiałów i elementów zgodnych z projektem a często w zdecydowanie lepszej cenie niż w przypadku zakupów na własną rękę. Dodatkowo Projektant prowadzi rozmowy z wykonawcami prac, stolarzami i dostawcami co zmniejsza ryzyko wystąpienia błędu i kosztownych poprawek.

Komunikacja z wykonawcą jest często bardzo trudna, co kończy się przeważnie przejęciem inicjatywy przez ekipy wykończeniowe i mamy wtedy już tyko 50% szans na szczęśliwe zakończenie prac. Dlaczego? Architekt Wnętrz jest pomostem pomiędzy Klientem a Wykonawcą, określa z Zamawiającym szczegóły aranżacji wnętrz a następnie przekłada je na rysunek techniczny i opisy zrozumiałe dla specjalistów od remontu. Dodatkowo weryfikuje układ np płytek, rozmieszczenie mebli, lokalizację przyłączy. Kiedy brakuje jasnych wytycznych, może dojść do sytuacji że glazurnik ułoży płytki, zamontuje kontakty, i pozostały biały montaż, zakończy pracę a stolarz który przyjdzie wykonać szafki stwierdzi, że musi zmienić koncepcję bo inaczej nie ma szans na poprawny montaż…

Planowanie terminów i odbiór prac , właściwie nic trudnego, ale na pewno słyszeliście o remontach które trwały kilka miesięcy … Projektowanie wnętrz poza pracami związanymi z wykonaniem pełnej kompozycji wnętrza jest również związane z planowaniem terminów dla kolejno przychodzących wykonawców. Dodatkowo dochodzi odbiór prac i potwierdzenie ich zgodności z projektem. Kiedy remontujemy na własną rękę, odpowiedzmy sobie jak stwierdzić niezgodności z projektem kiedy takowego nie mamy?

Planujesz remont? Chętnie odpowiemy na Twoje pytania

Wykonamy :

  • Projekt wnętrz mieszkania
  • Aranżację domu
  • Projekt łazienki

Dla Klientów komercyjnych wykonujemy projekty wnętrz hoteli i pensjonatów.

kontakt@architektbrodnica.pl